Hamza Kaya Biyografi

HAMZA KAYA – PARAGRAFI SEVDİREN HOCA
Araştırmacı Yazar

Türkiye’de paragraf sorularını sistemli bir şekilde, müstakil bir kitapta, belirli bir format izleyerek kaleme alan ilk hoca.
Okuma kültürünü beslemek amacıyla; okuduğunu anlama, anladığını yorumlama üzerine kurulu, ortaokul öğrencilerinin tıpkı bir çocuk dergisi okur gibi severek çalışacağı bol etkinlikli, bol sorulu, bol eğlenceli “Neşeli Paragraf”ın yazarı.
Liselere hazırlıkta, MEB’in bütün çıkmış ve örnek sorularını analiz ederek, bunu PİSA, ABİDE, ALES Mantık-Muhakeme sorularıyla pekiştiren, MEB’in örnek sorularına göre kurgulanmış ilk paragraf kitabı olan “Paragrafın Ritmi – 8. Sınıf” kitabının yazarı.
ÖSYM’nin çıkmış bütün sorularını, sınavın adı ne olursa olsun; TYT, AYT, YGS, LYS, ÖSS, ÜSS, ALES, DGS, KPSS… hepsini en ince detayına kadar, soru soru inceleyip adeta “ÖSYM’nin soru tomografisi”ni çeken; ilk defa bir sınav hazırlık kitabında “bir sorunun nasıl çözülüp nasıl çözülemeyeceğini” soru soru veren; dört yıldır (çünkü dört yıldır var) öğretmenlerin en çok tavsiye ettiği, öğrencilerin de en çok tercih ettiği “Paragrafın Ritmi” kitabının yazarı.
“Paragraftan korkuyorum” diyen öğrencilerin korkularını, onlarla konuşur gibi samimi bir ders edasıyla anlatan, bol taktikli, bol sorulu; sözcük, cümle ve paragrafta anlamı bir arada barındıran Türkiye’nin ilk anlam bilgisi kitabı olan “Taktiklerle Anlam Bilgisi”nin yazarı.
Bir tarafı Türkçe Paragraf, diğer tarafı Matematik Problemleri olup Matematik ve Türkçenin sırt sırta olduğu ilk ve tek kitap olan “Paragraf Problemleri”nin yazarı.
Türkiye’de paragrafa dair kaleme alınmış ilk ve tek sözlük olan “Paragraf Sözlük” ün yazarı.
Ve daha adını sayamadığımız “Paragraf Dünyası”, “Arı Paragraf Denemeleri”, “TYT Türkçe Doktoru” gibi 100’e yakın eseriyle sınav hazırlık yolculuğundaki öğrencilerin yakın destekçisi…
Hamza Kaya Eserleri İçin Tıklayınız


  • Branş Seçiniz

  • Sınıf Seçiniz

  • Ürün Grubu

  • #

Yukarıdaki alanların hepsini seçmek zorunda değilsiniz, dilediğiniz şekilde filtreleyin!

×
İnteraktif Uygulamalar

www.akillidefter.com dan (Öğretmenlerimize)
tüm uygulamalarımız ücretsiz!...

Online Sipariş

www.acilkitap.com üzerinden
online sipariş verebilirsiniz...

Arı Yayıncılık Mobil

Web sitemiz tüm cihazlar ile
uyumludur, cep, tablet, pc her yerden kolay erişim

Arı Yayıncılık E-Destek

ariyayin.com da telefon ile
veya online destek hizmeti...